Vyberte stránku

Rekondiční pobyty

Někdo jezdí na dovolenou s rodinou, jiný se smečkou. Takovou pořádnou smečkou na dovolené jsou i účastníci našich integračních rekondičních pobytů pro majitele i příznivce asistenčních psů. Pokud chcete zažít dobrodružství, upevnit svůj vztah s asistenčním i zcela běžným psem, pokud chcete skloubit letní zážitky s informacemi a s rozvojem svých zkušeností s výcvikem a komunikaci se psem, přidejte se k nám.

Pobyt je určen pro osoby se zdravotním postižením i bez, které:

– jsou majiteli asistenčních psů

– jsou zájemci o asistenčního psa

– tvoří se svým psem canisterapeutický tým, nebo se na to chystají

– mají svého psa „mazlíčka“

– mají rády společnost psů

– A pro jejich rodinné příslušníky, přátele a známé (v případě nesoběstačnosti v sebeobsluze je jejich přítomnost nutná).

Náplní rekondičního pobytu je:

– socializační smečkování

– společné i individuální výcviky

– poradenství v otázce výchovy a výcviku psa

– hry se psem

– relaxace psů na míči

– informace pro zájemce o asistenčního psa

– sportovní i společenské hry

– přednášky a besedy na zajímavá témata, např. první pomoc psům, masáže a strečink psů  

– přednášky o canisterapii a jejím významu nejen pro handicapované

– Pohár Asistenčních psů – závěrečné závody

– posezení u táboráku

V posledních létech se  rekondiční pobyty konají v kempu Buňkov v Březích u Litovle.

V letošním roce oslavili Asistenšní psi jubilejní desátý ročník.

Ročníky:

2011 – Líchovy

2012 – Chlum u Třeboně

2013 – Poslův Mlýn u Doks

2014 – Poslův Mlýn u Doks

2015 – Poslův Mlýn u Doks

2016 – Poslův Mlýn u Doks

2017 – Poslův Mlýn u Doks

2018 – Poslův Mlýn u Doks

2019 – Buňkov, Břehy u Přelouče

2020 – Buňkov, Břehy u Přelouče

2021 – Buňkov, Břehy u Přelouče

V termínu od 17. do 24. července 2021 proběhl další ročník našeho tradičního rekondičního pobytu, určený pro majitele asistenčních a terapeutických psů a zájemce o tyto psy. A to za výrazné podpory Nadace ČEZ – Pomáhej pohybem, která se významně podílela na jejím financování.  V letošním roce pobytu neuvěřitelně přálo počasí. Za celý týden nespadla ani kapka deště, nebylo příliš velké vedro, které by vadilo psům, a na druhou stranu teplomilní účastníci měli průběžně možnost se na sluníčku příjemně ohřát.

Každý výcvikový den začal socializačním smečkováním všech psů, a pak pokračoval při společných i individuálních trénincích, kde jsme cvičili třeba ignoraci ,,hnusáků“ pohozených na zem, skupinové odložení s rušivými podněty nebo přivolání ke psovodovi za velmi ztížených podmínek. Po trénincích měli psi možnost se uvolnit při rehabilitaci na míči.

Test chování a ovladatelnosti asistenčního psa na veřejnosti splnila slečna Klára se svým  asistenčním terapeutickým retrívrem Balů. Moc jim k tomu gratulujeme a přejeme do společného života hodně štěstí.

Na závěr pobytu všichni změřili svoje síly v Poháru Asistenčních psů, při kterém absolvovali takové disciplíny jako běh „bufetovou uličkou“ kde pes nesmí nic sníst, vyhledání svého ukrytého páníčka jen podle pachu, aport buřta nebo aport třech různých věcí rozlišených jen jmény. Dělené 3. místo obsadili Dan s Fany a slečna Štěpánka s Ruby, druhé místo právě Klára s Balůem a zvítězily Jůlie s fenkou Sofií.

V rámci odpoledních bloků seminářů, proběhla ukázka dogdancingového sportu, seminář o dovednosti být „duchem přítomen“ tady a teď (což je velmi důležité pro komunikaci se zvířaty) nebo muzikoterapeutická relaxace s šamanskými bubny.

Mezi účastníky vládla krásná rodinná atmosféra  a po společně stráveném týdnu se jen neradi rozcházeli zpět domů. Proto se už všichni těší na ročník 2022. Držte všem palce ať se v příštím roce zase sejdou v hojném počtu. Díky.